SCT-013-030 Non-invasive AC Current Sensor Clamp Sensor 30A
SKU: 000278
In Stock
In Stock
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Compare
SKU: 000278 Categories: ,
  • Input Current : 0-30A
  • Output Mode: 0-1V @ 30mA
  • Frequency: 50HZ-150KHZ
  • Opening Size: 13 x 13mm/ 0.5″ x 0.5″(L*W)
  • Output Plug 3.5mm
  • Dielectric Strength 6000V AC/1min
  • Meet UL94-V0 flame retardant properties